4 En İyi Ücretsiz Dizin WordPress Teması 2022

Çevrimiçi bir dizin oluşturmak göz korkutucu bir görev olabilir. İster yerel restoranları, kiralık mülkleri veya iş ilanlarını listelemek isteyin, size ihtiyacınız olan işlevselliği sağlayan duyarlı bir temaya ihtiyacınız vardır. Ancak, ücretsiz WordPress dizin temaları bulmak biraz araştırma gerektirebilir.

Projeniz premium özellikler gerektirmedikçe, aşağıdaki ücretsiz temalardan biriyle işi halledebilirsiniz. Hepsi hafif ve özelleştirilebilir olup, kodlama deneyimi olmadan listeleme web sitenizi oluşturmanıza olanak tanır.

Bu yazıda size her sektöre uygun en iyi dört ücretsiz WordPress dizin teması göstereceğiz. Hadi dalalım!

1. Ev dizini

Dizin Başlatıcı.

Bazı projeler hızlı düzeltmeler gerektirir. Örneğin, web sitenize bir temel dizin eklemeniz veya gelecekte kendi alt temalarınızı oluşturmanız gerekebilir. Bu durumda, Directory Starter başlamak için harika bir yerdir.

Bu tema, 40’tan fazla widget, blok ve kısa kodun dahil edilmesi sayesinde son derece özelleştirilebilir. Sürükle ve bırak sekme oluşturucu ile listelerinizi yeniden düzenlemek çok kolay. Favori sayfa oluşturucunuzla çalışmayı tercih ederseniz, tema Elementor, Divi ve daha pek çok şeyle uyumludur. Doğrudan alt temanızdan özelleştirebileceğiniz bir şablonla da başlayabilirsiniz.

Ücretsiz olmasına rağmen, Directory Starter profesyonel bir listeleme sayfası oluşturmanıza yardımcı olacak bazı gelişmiş özelliklere sahiptir. Size birden fazla şehri kapsayan GeoDirectory (düzeltme) eklentisi ile çalışmak üzere tasarlanmıştır. Kullanıcılar yakınlığa göre arama yapabilir, derecelendirme ekleyebilir ve inceleme yazabilir. Ayrıca yerleşik Ninja formları sayesinde herhangi bir listeye çalışma saatleri ekleyebilir ve sınırsız iletişim formu oluşturabilirsiniz.

Genel olarak, amacınıza hizmet eden sağlam bir dizin temasına ihtiyacınız varsa, Directory Starter ile yanlış gidemezsiniz. Duyarlı, özelleştirilebilir ve genişletilebilir, başlamak için ihtiyacınız olan temel bilgileri kapsar.

2. Robolist Lite

Robolist Lite teması.

Bir dizin temasının basit bir amacı olabilir, ancak bu sıkıcı olması gerektiği anlamına gelmez. Robolist Lite tam da bu – keyifli bir tarama deneyimi yaratmanıza yardımcı olacak şık, modern bir tema.

Bir tema için temel gereksinimlerinizden biri ‘son derece duyarlı’ ise, Robolist Lite mükemmel bir seçimdir. Cihazdan bağımsız olarak hızlı site yükleme süreleri sağlayan Bootstrap CSS çerçevesinin üzerine inşa edildiği için çok hızlıdır. Ayrıca, işe alım ajansları için mükemmel bir araç olan güçlü ve ücretsiz WP Job Manager eklentisi ile entegre edilmiştir. Son olarak, dahil edilen Elementor sayfa oluşturucu eklentisi ile çalışır, böylece bu temayı ihtiyaçlarınıza göre kolayca özelleştirebilirsiniz.

Daha gelişmiş özellikler için, gönderileri özelleştirmenize ve çeşitli sayfa şablonları arasından seçim yapmanıza olanak tanıyan Robolist Pro’ya yükseltebilirsiniz. Birçok widget ve eklenti ile sitenizin işlevselliğini kolayca genişletebilirsiniz. Ayrıca, premium WP Job Manager Basit Ücretli Listeleme eklentisinin entegrasyonu, dizininizden para kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Sonuç olarak, ziyaretçilerinizin dikkatini çeken hızlı, mükemmel pikselli bir tema istiyorsanız, başka yere bakmayın. Robolist Lite, emlakçılar, iş bulma kurumları ve diğer birçok iş sitesi için harika bir seçenektir.

3. Listeleme Kovanı

ListingHive konusu.

Bir emlak acentesi veya otel iseniz, emlak listelerinizin temiz ve çekici olmasını isteyeceksiniz. Listeleme Hive’a Girin – Resimlerinizi gerçekten öne çıkaracak basit ama güçlü bir tema.

Listeleme Hive, önceden tanımlanmış liste öznitelikleri olmadığı için hemen hemen her tür dizini oluşturmanıza olanak tanır. Bu, tamamen ihtiyaçlarınıza göre uyarlandığı anlamına gelir. Ayrıca, pazar yeri, arama uyarıları, sık kullanılanlar ve daha fazlası gibi ek işlevler eklemek için kullanılabilen birçok ücretsiz uzantı vardır.

Temanın kullanımı inanılmaz derecede kolaydır ve sadece birkaç tıklamayla kurmanıza izin verir. Ayrıca özel CSS ile stil verebilirsiniz. Ayrıca, aklınıza gelebilecek herhangi bir liste özelliği için gelişmiş filtreler yapılandırmanıza olanak tanır. Kayıtlı kullanıcılarınız da arayüzde yeni listeler gönderebilecek.

Basit, güçlü, genişletilebilir – aradığınız nitelikler bunlarsa, Listing Hive mükemmel seçiminiz olabilir. Bu çok amaçlı tema, özellikle gayrimenkul sektörü için uygundur, ancak diğer şirketler de aynı derecede faydalı bulacaktır.

4. Robojob Lite

Robojob Lite teması.

Hemen hemen tüm iş arayanlar, anahtar kelimeye, konuma veya kategoriye göre arama yapma seçeneklerini içeren sorunsuz bir tarama deneyiminden memnun kalırlar. RoboJob Lite, tüm cephelerde sunar ve tezgahınıza temiz, modern bir görünüm kazandırır.

Bu tema, ücretsiz WP Job Manager eklentisi ile bütünleşir. İş portalınıza sağlam işlevsellik sağlayarak, kullanıcıların herhangi bir niş için yeni bir iş listesi oluşturmasına olanak tanır. Banner alanına gelişmiş arama formları eklemek gibi bu temanın işlevlerini genişletmek için birçok ücretsiz uzantıyı da kullanabilirsiniz.

Elbette, muhtemelen giriş web sitenizin görünümünü de tamamen özelleştirmek istersiniz. Bu durumda, Robojob Pro’ya yükseltmeyi düşünmeye değer olabilir. Google yazı tipleri, renkler, kısa kodlar ve daha fazlası arasında geçiş yapmanızı sağlar. Dahil edilen ve premium WP Job Manager Resume Manager eklentisi sayesinde adaylarınızı, özgeçmişlerinizi ve işverenlerinizi daha iyi yönetebilirsiniz.

Genel olarak, modern ve işlevsel bir iş panosu için sağlam bir temaya ihtiyacınız varsa, Robojob Lite şiddetle tavsiye edilir. Bu duyarlı düzen, adaylarınıza kendi ana dillerinde en uygun deneyimi sunacaktır.