Billboard reklamcılığının 10 artısı ve eksisi

Bilboard reklamcılığı, sunmanız gereken bir ürün veya hizmet hakkında farkındalığı artırmanın kolay bir yolu olabilir. Çoğu reklam türünde olduğu gibi, ekranda aktif bir reklam panosu bulundurmanın da maliyeti vardır. Billboard reklamcılığının artılarını ve eksilerini bilerek, bu reklam biçiminin sizin için doğru olup olmadığı konusunda daha iyi bir karar verebilirsiniz.

Billboard reklamlarının avantajları nelerdir?

1. Görüleceği bir yere yerleştirilir.

Biliyorsunuz ki insanlar her gün reklam panonuzun yanından yürüyecek, bisiklete binecek ya da araba kullanacak. Bu, ürününüzle ilgilenebilecek doğal bir potansiyel müşteri tabanı sağlar. İletişim bilgileriniz de eklendiğinde, sahip olduğunuz bilgilere ihtiyaçları olduğunda insanlara sizinle iletişim kurma fırsatı verirsiniz.

2. Potansiyel müşteriler için görsel referanslar oluşturun.

İnsanlar görselleri içerik bloklarından daha fazla hatırlayacak. Bu, reklam panolarının potansiyel müşterilere görsel bir marka mesajı iletmenin mükemmel bir yolu olduğu anlamına gelir. Görüntüler çekiciyse, insanlar söylediklerinize dikkat edeceklerdir.

3. Satışlarda hızlı bir artış sağlayabilir.

Reklam panoları benzersizdir çünkü dürtüsel satın alımlara yol açabilirler. Birisi araba kullanıyor olabilir, reklam panonuza bakıp “Buna ihtiyacım var” diyebilir. Mağazanıza uğramaları ve ihtiyaçları olanı almaları için. Anında memnuniyet, değer teklifini geliştirir ve yeni müşteriniz memnun olarak ayrılır.

4. Billboardlar insanlara yol tarifi verebilir.

Bunu bugün birçok reklam panosunda görüyorsunuz. “104 numaralı çıkıştan çıkın ve ikinci sola dönün.” Bu, müşterinin mağazayı ziyaret etmek isteyip istemediğine karar vermesini sağlar. Talimatlara göre ilan panosunu okudularsa, zaten durmaya eğilimlidirler. Araçları sağlamak, anlaşmayı tatlandırmaktan başka bir işe yaramaz.

5. Satın alma kabiliyetine sahip kişileri hedefliyorsunuz.

Reklam panolarını gören çoğu kişi, isterlerse satın alma yapabilecek finansal bir konumdadır. Genel reklam olabilir, ancak kapsam, ürün veya hizmetinizi satın almaya gücü yeten kişilerin çoğunu kapsar.

Billboard reklamlarının dezavantajları nelerdir?

1. Belirli bir pazarı hedeflemek zordur.

Bir reklam panosu ile belirli bir mahalleyi hedefleyebilirsiniz. Yapamayacağınız şey, belirli bir demografiyi hedeflemek. Bu, reklamınızın her gün onlara sunduğunuz ürünle ilgilenmeyen kişiler tarafından görüleceği anlamına gelir.

2. Maruz kalma süresi inanılmaz derecede kısadır.

Yol kenarlarına çok sayıda reklam panosu yerleştirildi. Sürücüler, otoyol boyunca işaretlerden çok yola dikkat ediyor. Birçok reklam panosu, en iyi ihtimalle yalnızca bir veya iki saniyelik poz alır. Bu, maruz kalma başına gerçek reklam maliyetinin aslında diğer yöntemlerden daha yüksek olabileceği anlamına gelir.

3. İnsanlara sınırlı bilgi verin.

Yerleşik bir marka mesajınız varsa, o zaman bir reklam panosu anlamlıdır. İnsanlar markanızı görür, böylece mesajınızı hatırlarlar. Bu avantajınız yoksa, potansiyel müşterilere karar vermelerine yardımcı olmak için yalnızca sınırlı miktarda bilgi verirsiniz. Bu bir satış elde etmek için yeterli olmayabilir.

4. Reklam panoları sabittir.

Bazen bir potansiyel müşteri tabanı hareket modellerini değiştirebilir. Bu, Seattle’ın 2016’da Alaskan Way Viyadüğü’nün geçici olarak kapatılmasıyla deney yaptığı gibi, dış etkilerden kaynaklanıyor olabilir. Reklam panonuz potansiyel müşterilerinizle birlikte hareket etmeyecek. Sabit bir yerde ve muhtemelen orada tutmak için bir sözleşmeniz var.

5. Görünürlük sorunları olabilir.

Karanlık ve fırtınalı bir günse, muhtemelen kimse reklam panonuzu görmeyecektir. 18 tekerlekli bir araç kadar basit bir şey, sürücünün bilgilerinizi görmesini engelleyebilir. Vandalizm, reklam panonuzu karartabilir ve hatta yapılana bağlı olarak olumsuz bir marka izlenimi yaratabilir. Bu herhangi bir zamanda olabileceğinden, reklam maliyetlerinin gelir yaratacağına dair gerçek bir garanti yoktur.

Billboard reklamcılığının artıları ve eksileri, satışlarda potansiyel olarak hızlı bir artış elde edebileceğinizi gösterir, ancak reklam öğelerinizin umursayan potansiyel bir müşteri tarafından görüleceğini her zaman garanti edemezsiniz. Bu önemli noktaları tartarak, bunun reklam kampanyanızda atılacak doğru adım olup olmadığını belirleyebilirsiniz.

Geçmişte reklam panosu reklamı satın aldınız mı? Bu özel araçla ilgili bazı deneyimlerinizi ve işinize nasıl yardımcı olabileceğini öğrenmek isteriz.