En İyi 6 WordPress Tarif Eklentisi 2022

Herhangi bir WordPress web sitesi yemek tarifleri yayınlayabilir, ancak özel olarak tasarlanmış bir tarif eklentisi kullanarak tariflerinizin iyi biçimlendirilmiş, okunması kolay ve yazdırılabilir olmasını sağlayabilirsiniz. Bu koleksiyondaki en iyi WordPress tarif eklentilerinden birini yükleyerek, bu tür içerikleri yayınlamak için web sitenize birçok kullanışlı özellik ekleyebilirsiniz.

Bir tarif eklentisi kurmanın nedenlerinden bazıları, özellikle yemek tarifleri göndermek için oluşturulmuş şablonlara erişim, ziyaretçilerinizin yalnızca tarifinizin içeriğini aramasına izin veren bir arama aracı ve ayrıca, tariflerinizi bu hedef kitleniz için organize eden ve filtreleyen sistemler içerir. aradıklarını bulabilirler.

WordPress için en iyi tarif eklentilerinin çoğu, yemek tarifi içeriğinizin arama motorları için optimize edilmesini sağlama yeteneğine de sahiptir. Bu, yalnızca web sitenizin ve içeriğinin bulunma şansını artırmakla kalmaz, aynı zamanda Google gibi arama motorlarına web sitenizin yalnızca blog yazıları ve sayfalarından ziyade tarifler içerdiğini söyler. Bu, insanlar özellikle yemek tarifleri aradığında içeriğinizin görünmesine yardımcı olmalıdır.

Bu eklentilerde göz önünde bulundurmak isteyebileceğiniz diğer faydalı özellikler arasında beslenme bilgilerini görüntüleme, pişirme süreleri ekleme ve tariflerinize video yükleme özelliği yer alır. Web sitenize en uygun olanı bulmak için, tariflerinizin yayınlandığında nasıl görünebileceğini görmek için eklenti demolarına göz atmayı unutmayın.

1. Lezzetli tarifler

WordPress Lezzetli Tarifler Eklentisi

Tasty Recipes, WordPress web sitenizin tarif yayınlama işlevini güncellemenize yardımcı olacak birçok özelliğe sahiptir.

Bu premium eklentiyi yüklemeye karar verirseniz, tariflerinizi Ziplist, Meal Planner Pro ve Cookbook’un yanı sıra diğer birçok ücretsiz WordPress tarif eklentisi dahil olmak üzere çeşitli platformlardan içe aktarabileceksiniz. Bu nedenle, zaten başka bir WordPress tarif eklentisi kullanıyorsanız, Tasty Recipes’e geçmek sıfırdan başlamak anlamına gelmez. Geçiş sürecinin bir parçası olarak, nasıl görüneceklerini görmek için tariflerinizi birer birer dönüştürmeyi veya tercihlerinize bağlı olarak hepsini aynı anda yapmayı seçebilirsiniz.

Bu tarif eklentisine sorunsuz bir şekilde geçiş yapabilmenin yanı sıra, çeşitli tarif kartı sunum stilleri arasından seçim yapma ve web sitenizden para kazanabilmeniz için doğrudan yemek tarifi içeriğinize reklam ekleme gibi yeni özelliklerin keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz. Bazı ücretsiz WordPress tarif eklentilerinin aksine, bu premium seçenek için ödeme yapmak, Tasty Recipes’i kullanırken sizi destekleyebilecek duyarlı bir yardım masası ekibine erişmenizi sağlar.

Bu eklentiyi dikkate almanın diğer nedenleri arasında arama motoru desteği, sosyal medya pazarlamasına yardımcı olmak için Pinterest entegrasyonu ve web sitenize yemek tarifleri eklemek için kullanımı kolay bir arayüz bulunmaktadır. Ayrıca Lezzetli Tarifler’in stil işlevselliği sayesinde tariflerinizi tasarlamak için daha pratik bir yaklaşım benimseyebilirsiniz. Kullanıcılar ayrıca tarifleri için yıldız derecelendirmeleri bırakarak en iyi içeriğinizin en üste çıkmasına yardımcı olabilir.

Tasty Recipes’ın ücretsiz bir sürümü olmamasına rağmen, bu eklentiyi risksiz deneyebilmeniz için 15 günlük para iade garantisi mevcuttur.

2. Tarif kartı blokları

Tarif kartı blokları

Tarif Kartı Blokları, yeni WordPress blok düzenleyicisinde (Gutenberg olarak da bilinir) çalışmak üzere özel olarak tasarlanmış bir WordPress tarif eklentisidir.

Diğer tarif eklentilerinin çoğu ayrı arayüzler veya kısa kod oluşturucular sunarken, Recipe Card Blocks size yerel WordPress düzenleyicisinde kendi bloğu gibi oturan sezgisel bir sistem sunar.

Bu bloktan şunları ekleyebilirsiniz:

  • yemeğinizin resimleri
  • Bir video
  • Malzeme listeleri
  • Adım adım talimatlar (resimler dahil)
  • Porsiyonlar, pişirme süresi, hazırlık süresi ve kaloriler gibi temel ayrıntılar
  • Yiyecek türü (örneğin, kahvaltı, akşam yemeği), mutfak ve zorluk gibi kategoriler

Tarif Kartı Blokları, tüm içeriğinize Google tarafından önerilen JSON-LD yapılandırılmış verilerini / şema işaretlemesini otomatik olarak ekleyerek, Google arama sonuçlarında bu harika, zengin yemek tarifi snippet’lerini almanıza yardımcı olur. Tarif Kartı Blokları, tüm bilgileri eklediğinizden emin olmak için doğrudan WordPress düzenleyici kenar çubuğunda yapılandırılmış bir veri test aracı içerir.

Ve sitenizin ön tarafında, ziyaretçilerinizin etkileşimde bulunacağı tarif kartı kutudan çıktığı gibi harika görünüyor. Dilerseniz, farklı tarif kartı stilleri ve şablonları arasından seçim yapabilirsiniz ( daha fazlası premium sürümde mevcuttur ).

Ana Tarif Kartı Blokları eklentisi WordPress.org’da ücretsiz olarak mevcuttur, ancak Pro sürümünü 59 $ karşılığında da satın alabilirsiniz. Ekleyin:

  • Daha fazla tarif kartı stili ve renk kombinasyonu
  • Yorumun yıldız derecelendirmesi (incelemenin zengin snippet’ini almak için yapılandırılmış veriler dahil )
  • Bir beslenme bilgi aracı
  • Pinterest gelişmiş ayarları

3. WP Tarif Yapıcı

WP Recipe Maker, WordPress web sitenize iyi sunulmuş tarifler yayınlamak için popüler bir freemium seçeneğidir.

Şu anda 40.000’den fazla web sitesinde kullanılan WP Recipe Maker eklentisi, WordPress web sitenize veya blogunuza yemek tarifleri ekleme işlemini basitleştirir. WP Recipe Maker, böyle bir eklenti için yaygın olarak kullanılmasının yanı sıra, kullanıcılarından olumlu bir puan aldı. Ayrıca, eklenti SEO düşünülerek oluşturulduğundan, tarif içeriğiniz Google gibi arama motoru kullanıcıları tarafından bulunma şansını artırmak için optimize edilecektir. Artık bu eklentiyi kullanırken içeriğiniz normal arama modunun yanı sıra Google yemek tarifi arama motorunda da görünecek.

Bu eklentinin SEO dostu tasarımına ek olarak, daha fazla kişinin web sitenizi ve içeriğini bulmasına yardımcı olmak için sosyal medya entegrasyonunu da kullanabilirsiniz. İsteğe bağlı Pinterest paylaş düğmesini etkinleştirerek, kitlenizin bu popüler görsel sosyal ağda tariflerinizi tanıtmasını kolaylaştırabilirsiniz. Ziyaretçiler ayrıca tarifleriniz için içeriğinizin öne çıkmasına yardımcı olabilecek derecelendirmeler bırakabilir. WP Recipe Maker’ın bir başka kullanışlı özelliği, ziyaretçileriniz tarafından yazdırıldığında tariflerinizin harika görünmesini sağlayan yazdır düğmesidir. Bu ücretsiz WordPress eklentisi ile tarif sayfalarınıza resim ve video eklemek de çok kolay. WP Recipe Maker’ın ücretsiz sürümünün diğer tüm özelliklerinin yanı sıra,

Düzenli eklenti güncellemeleri sayesinde, WP Recipe Maker artık hem klasik WordPress editörü hem de yeni Gutenberg editörü ile çalışıyor. Bu, web sitenizin tariflerinin ve tarif gönderme sisteminin öngörülebilir gelecekte erişilebilir ve tamamen işlevsel kalacağı anlamına gelir.

Bu eklenti hakkında daha fazla bilgi edinmek için WP Recipe Maker sayfasında bir video eğitimi izleyebilirsiniz.

4. Zip tarifleri

Zip Tarifleri, WordPress web sitenize yemek tarifleri göndermek ve düzenlemek için başka bir ücretsiz eklentidir.

WordPress için diğer popüler tarif eklentilerinden bazıları gibi, Zip Tarifleri de içeriğinizin bu arama motorunda görünmesine yardımcı olmak için Google arama görünümüyle çalışacak şekilde oluşturulmuştur. Bu eklenti ile tarifleriniz yalnızca arama motoru optimizasyonu yapmakla kalmayacak, aynı zamanda web sitenizde yayınlandığında harika görünecekler. Her tarif, içeriğinin gösterilmesine yardımcı olacak servis ayrıntıları, bir açıklama, bir içerik listesi ve fotoğraflar içerir. Eklenti ayrıca, her tarife, ziyaretçilerinizin iyi biçimlendirilmiş, okunması kolay bir kopyayı hızlı bir şekilde yazdırmasını sağlayan kullanışlı bir yazdır düğmesi ekler.

WordPress web sitenize veya blogunuza yemek tarifleri eklemek de kolaydır. Kullanıcı arayüzü sayesinde tarifleriniz iyi organize edilmiş ve sitenizdeki diğer içeriklerden ayrı tutulmuştur. Ancak, bazı ek alanlar ile birlikte varsayılan WordPress düzenleyicisi kullanılarak tarifler eklenir, bu da sizi tarif içeriği girmek için yeni bir sistem öğrenmek zorunda kalmaktan kurtarır.

Bu eklentinin premium bir sürümü olmasına rağmen, Zip Recipes’ın ücretsiz sürümü kesinlikle özelliklerden yoksun değil. Bu eklentiyi seçmek için daha fazla nedenden bazıları, bağlı kuruluş bağlantı aracını kullanarak tariflerinizden para kazanma yeteneği, akıllı telefon ve tablet kullanıcılarına uygun tam Google AMP desteği ve en popüler ve en çok olanı bulmanıza yardımcı olmak için tarif adlarından bir otomatik tamamlama aracıdır. tarif adınızın aranan versiyonları. Eklenti sayfasındaki eğitim videosu sayesinde, bu eklentiyi kullanmanın sadece birkaç dakika içinde ne kadar kolay olduğunu kendiniz görebilirsiniz.

Kullanışlı özelliklere ek olarak, Zip Recipes, bu eklentiyi WordPress web sitelerine yükleyen kullanıcılardan olumlu bir geri bildirim puanına sahiptir.

5. Pişmiş

Cooked, konu yemek tarifleri yayınlamaya geldiğinde WordPress web sitelerinin yeteneklerini geliştirmek için zengin özelliklere sahip başka bir ücretsiz seçenektir.

Tarif ayrıntılarınızı girmeyi kolaylaştıran basitleştirilmiş bir arayüz ve web sitenizde yayınlandığında bu tarifleri sunmak için zarif bir şablonla birleştirilmiş Cooked, kesinlikle göz önünde bulundurmanız gereken bir eklentidir. Sürükle ve bırak arayüzü sayesinde, tariflerinizin nasıl sunulacağı üzerinde iyi bir kontrol sahibi olursunuz.

Bununla birlikte, önceden tasarlanmış şablonlar iyi tasarlanmış olduğundan, gerçekten istemediğiniz sürece tariflerinizi tasarlamak için uygulamalı bir yaklaşım benimsemeniz gerekmez. Bireysel tarif şablonuna ek olarak, web sitenizde tarif listesini görüntülemek için kullanılan ve her tarifin öne çıkan görseli, başlığı ve açıklaması da dahil olmak üzere bir ızgara düzeni de vardır. Bu nedenle, web sitenize tüm tarifleri kolayca erişilebilir tek bir yerde görüntüleyen bir arşiv sayfası ekleme seçeneğiniz vardır.

Ücretsiz Cooked eklentisi ayrıca, ziyaretçilerinize belirli yemekleri veya belirli malzemelerin kullanımını bulmak için tarifin tüm içeriğini arama olanağı veren bir arama aracına sahiptir. En iyi WordPress tarif eklentileri gibi, Cooked da girdiğiniz tarifleri Google yemek tarifi arama motoru tarafından tanınmalarını sağlayacak şekilde biçimlendirir. İçerik ayrıca mobil uyumludur, böylece ziyaretçileriniz ne tür bir cihaz kullanıyorlarsa kullansınlar tariflerinize erişebilirler. Cooked eklentisinin diğer dikkate değer özelliklerinden bazıları, tariflerinize beslenme bilgisi ekleme yeteneğidir. bir tarif için zorluk seviyesi belirleme seçeneği ve ziyaretçilerin tarifleri kimin yüklediğine göre filtrelemesine olanak tanıyan tarifler için yazar etiketleri. .

Cooked’ın öne çıkan özelliklerinden biri, eklentinin demo sayfasında çalışırken görebileceğiniz tarif şablonu.

6. Toplam reçete oluşturucu

Toplam Tarif Oluşturucu Eklentisi

Total Recipe Generator, Elementor sayfa oluşturucu eklentisi için bir tarif gönderme eklentisidir.

Güçlü ve popüler Elementor sayfa oluşturucu eklentisini kullanıyorsanız veya bunu yapmayı planlıyorsanız, Total Recipe Generator ilginizi çekebilecek bir eklentidir. Bu aracı kullanmanın ana nedeni, tamamen Elementor’un sezgisel arayüzü aracılığıyla WordPress web sitenizde çekici ve biçimlendirilmiş tarifler yayınlamayı kolaylaştırmasıdır.

Sitenizde Elementor ve Total Recipe Generator’ı etkinleştirdikten sonra, tarif içeriğini birkaç farklı biçimde yayınlayabilirsiniz. Metin ve resim düzenine sahip standart tarife ek olarak, videolar, incelemeler, derecelendirmeler ve beslenme bilgileri içeren yemek tarifi sayfaları göndermek de kolaydır. Tariflerinize beslenmeyle ilgili gerçekleri eklemek istiyorsanız, bu eklenti size bunu yapmanın iki ana yolunu sunar. Biri genellikle gıda ambalajlarında görülen tanıdık stili kullanırken, diğer yaklaşım daha renkli ve göz alıcı.

Ancak, Total Recipe Generator’ı kullanmanın belki de en iyi nedeni, oluşturduğunuz tariflerin herhangi birini Elementor’un sayfa oluşturucu arayüzü aracılığıyla kolayca düzenleyebilmenizdir. Bu sayede, tarif içeriğinizi oluştururken, Elementor ile birlikte gelen birçok sayfa öğesinden herhangi birini sayfalarınıza ekleme yeteneği ile nasıl göründükleri üzerinde tam kontrol sahibi olursunuz. Bu, resim galerileri, kaydırıcılar, düğmeler, tablolar ve çok daha fazlasını içerebilir.

Bu eklentinin oluşturabileceği tarif türlerini Total Recipe Generator web sitesindeki demolarda görebilirsiniz. Ancak, bu aracın başka neler yapabileceği konusunda size bazı fikirler vermek için, diğer özellikler arasında içeriğinizin paylaşılmasına yardımcı olacak zengin Pinterest pinleri için tam destek, tarifinizin önemli ayrıntılarının Google gibi sitelerdeki sonuçlarda görüntülenmesini sağlamak için arama motoru desteği, ve içeriğinizin sosyal medyada paylaşıldığında öne çıkmasına yardımcı olmak için grafik etiketleri açın.

Total Recipe Generator, içeriğinin nasıl görüntülendiği üzerinde tam kontrol sahibi olmak isteyen herkese hitap etmelidir.