Instagram 2022 için En İyi 9 WordPress Eklentisi

Instagram, web sitenizdeki hesaplarınızdan fotoğraf ve görselleri görüntülemek için harika bir içerik kaynağı olabilir. Şimdi, bu WordPress Instagram eklentileri sayesinde, bu içeriği web sitenize almak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Bu koleksiyondaki ücretsiz ve premium WordPress eklentileri, Instagram hesabınızdaki fotoğrafları web sitenizde görüntülemeyi kolaylaştırır. Eklentiyi yapılandırırken, hangi hesaplarınızdan fotoğraf içe aktarılacağını, kaç öğenin içe aktarılacağını ve diğer birkaç seçeneği de seçebilirsiniz. Instagram fotoğraf beslemeleri, gönderilerinize ve sayfalarınıza yerleştirilebilir veya bir widget kullanılarak sitenizin kenar çubuğu veya altbilgi alanlarında görüntülenebilir.

Ancak burada sunulan premium WordPress Instagram eklentilerinden birine yükselterek çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Premium bir araçla, sitenizde hangi resimlerin görüntüleneceğini belirlemek için daha fazla filtreden yararlanabilirsiniz.

Nispeten küçük bir finansal yatırım için premium eklentiler, sitenizde Instagram içeriğinin nasıl görüntülendiği konusunda size çok daha fazla seçenek sunar. Çoğu durumda, eklenti sayfalarındaki canlı demolar aracılığıyla bu görüntüleme ve sunum seçeneklerini çalışırken görebilirsiniz.

Bütçeniz ne olursa olsun, WordPress web sitenizde Instagram fotoğraflarını görüntülemek istiyorsanız, bunu yapmanıza yardımcı olacak çok etkileyici araçlar var.

Instagram için En İyi Ücretsiz WordPress Eklentileri

1. Smash Balon Sosyal Fotoğraf Beslemesi

Smash Balon Sosyal Fotoğraf Beslemesi

Smash Balloon Social Photo Feed, iyi bir kullanıcı puanı ve 1 milyondan fazla aktif yükleme ile Instagram için popüler bir ücretsiz WordPress eklentisidir.

WordPress web sitenizde kullanıma sunulduğunda, Instagram hesaplarınızdan fotoğrafları görüntülemeye başlayabilirsiniz. Eklenti, sitenizde kullanmak üzere birden çok yazı tipi oluşturma seçeneği sunar. Her besleme, birden fazla hesaptaki fotoğrafları görüntüleyebilir, bu da web sitenizin çeşitli kaynaklardan sürekli bir fotoğraf akışı görüntülemesini sağlamanın harika bir yoludur.

En iyi WordPress Instagram eklentilerinden biri için beklendiği gibi, sitenizde resimlerin nasıl görüntülendiği üzerinde çok fazla kontrol sahibi olursunuz. Fotoğrafların genişliğini ve yüksekliğini ve aynı anda görüntülenen görüntü sayısını değiştirebilirsiniz. İsteğe bağlı “daha fazla yükle” düğmesi, ziyaretçilerinize isterlerse öne çıkan yayınlarından daha fazla içerik görüntüleme olanağı sağlar. Bu eklenti tamamen mobil uyumlu olduğundan, Instagram içeriğiniz herhangi bir cihazda harika görünecek.

Smash Balloon Sosyal Fotoğraf Beslemesi düzenli olarak güncellenir; bu, Instagram’ın çalışma biçimindeki en son değişikliklerle uyumlu kalmasını sağlamalıdır.

2. Spotlight – Sosyal Fotoğraf Beslemeleri

Spot Işığı Eklentisi

Spotlight nispeten yeni bir ücretsiz WordPress Instagram eklentisidir, ancak bazı olumlu kullanıcı incelemeleriyle şimdiden iyi bir başlangıç ​​yaptı. Adından da anlaşılacağı gibi, bu eklenti, WordPress web sitenizde Instagram hesaplarınızdan fotoğrafları görüntülemeyi mümkün olduğunca kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.

Üç aşamalı kurulum süreci, bu ücretsiz eklentiyi, WordPress web sitesini Instagram ile entegre etmenin hızlı ve kolay bir yolunu arayan herkes için çekici bir seçenek haline getirmelidir. Sitenize yüklendikten sonra tek yapmanız gereken Spotlight’ı Instagram hesaplarınıza bağlamak, feed’inizi tasarlamak ve ardından web sitenizde istediğiniz yere gömmek.

Yayınlarınızın istediğiniz gibi görünmesine yardımcı olmak için Spotlight, etkileşimli bir canlı önizleme özelleştiricisiyle birlikte gelir. Bu sayede, üzerinde çalışırken Instagram fotoğraf beslemenizin nasıl görüneceğini görebilirsiniz. Bu eklenti, Instagram içeriklerinizi şık bir şekilde sunmanıza olanak sağladığı için, düzenleme yaparken feed’lerinizi ön izleme yapabilmeniz gerçekten kullanışlıdır.

Instagram fotoğraflarınızı görüntülemek için kullanılan zarif ızgara düzeni tamamen duyarlıdır, bu nedenle akıllı telefonlarda ve diğer küçük ekranlı cihazlarda nasıl görüneceği konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Kullanıcının imleci bir görüntünün üzerinde hareket ettiğinde tetiklenen fareyle üzerine gelme efektleri, özet akışındaki fotoğrafların tıklanabilir olduğunu hemen gösterir. Tıklandığında, bir ışık kutusu penceresinde görüntülenirler. Galeri gönderileri için iyi destek sayesinde, kullanıcılar doğrudan web sitenizden Instagram’a gönderilen resim koleksiyonları arasında gezinebilir.

Spotlight’ın ana sürümü, WordPress web sitenizde Instagram fotoğraflarını ücretsiz olarak görüntülemeniz için fazlasıyla yeterli işlevselliğe sahip olsa da, ücretli bir sürümü mevcuttur. Yükseltme, daha fazla yayın kontrolü, hashtag yayınları oluşturma yeteneği, Hikayeleri WordPress web sitenize yerleştirmenize izin veren işlevsellik ve burada çalışırken görebileceğiniz daha fazla düzen seçeneği dahil olmak üzere ek özelliklerin kilidini açar.

Hızlı ve kullanışlı bir Instagram eklentisi arıyorsanız, ücretsiz Spotlight seçeneği harika bir seçenektir.

3. Onları sosyal olarak besleyin

Onları Sosyal Olarak Besleyin

Feed Them Social, yalnızca Instagram ile değil, Facebook, Twitter ve Pinterest ile de çalışır.

Web sitenizdeki çeşitli sosyal ağlardaki içeriği görüntülemek için tek bir eklenti kullanmayı tercih ediyorsanız, Feed Them Social cevap olabilir. Eklentinin Instagram yayınlarını, Facebook yayınlarını, albümleri, grupları ve etkinlikleri, Twitter yayınlarını ve Pinterest panolarını, pinlerini ve en son pinlerini destekleyen ücretsiz sürümü ile çeşitli seçenekler elde edersiniz. Feed Them Social’ın premium sürümüne yükseltme, YouTube videolarından ve Facebook videolarından ve karusellerinden içerik görüntüleme yeteneğinin kilidini açar. Feed Them Social için daha fazla seçenek için birkaç başka uzantı da var.

Ücretsiz Feed Theme sosyal eklentisini kullanarak çeşitli yayınlardan ve hesaplardan içerik görüntüleyebilirsiniz. Beslemelerinizin içeriği, sitenizin kenar çubuğu alanlarının yanı sıra gönderilerinizde, sayfalarınızda ve diğer içeriğinizde görüntülenebilir. Beklendiği gibi, maksimum cihaz uyumluluğu için tüm içerik mobil uyumludur.

Feed Them Social, çeşitli yayınlardan içerik görüntüleyebilen oldukça esnek ve özelleştirilebilir bir sosyal medya eklentisidir. Feed Me Social’ın demolarını eklenti ana sayfasında çalışırken görebilirsiniz.

4. WPZOOM Sosyal Besleme Widget’ı

WPZOOM Sosyal Besleme Widget'ı

WPZOOM Social Feed Widget, Instagram içeriğinin web sitenizde nasıl görüntülendiği konusunda size tam kontrol sağlamayı amaçlar.

Bu ücretsiz WordPress Instagram eklentisini web sitenize yükledikten sonra, kenar çubuğunuza ve altbilgi alanlarınıza ekleyebileceğiniz, yazılara ve sayfalara ekleyebileceğiniz zengin özelliklere sahip bir widget’a erişebileceksiniz.

Widget’ın varsayılan ayarları aracılığıyla, sitenizde Instagram resimlerini sunmak için bir, iki veya üç sütun düzeni arasından seçim yapabilirsiniz. Widget’ı tam genişlik modunda da kullanabilirsiniz, bu da size Instagram içeriğini web sitenizde yatay bir başlıkta görüntüleme olanağı verir. Instagram beslemenizdeki fotoğrafları görüntülemeye ayrılmış bir üst bilgi veya alt bilgi alanı oluşturmak istiyorsanız, WPZOOM Sosyal Besleme Widget eklentisini tam genişlik modunda kullanmak bunu mümkün kılacaktır.

Widget’ın fotoğraflarınızı ve diğer resimlerinizi nasıl görüntüleyeceğini birkaç şekilde daha yapılandırabilirsiniz. Bazı örnekler, widget’ta görüntülenen görüntü sayısını ve bu görüntülerin boyutunu ayarlamayı içerir. Ayrıca, her bir görüntü arasında istediğiniz piksel sayısını girerek, görüntüler arasındaki boşluğu özelleştirebilirsiniz. Widget’ınızın nasıl görüneceğini kapsayan başka bir seçenek de bir düğmenin gösterilip gösterilmeyeceğidir. Varsayılan olarak, düğme metni ‘Instagram’da Görüntüle’dir, ancak bunu kolayca değiştirebilirsiniz.

Widget’ınızın görünümü ve içeriği üzerinde daha fazla kontrol istiyorsanız, widget ayarları panelinden kendi CSS’nizi ekleyebilirsiniz. Ancak, widget’ın kontrolleri yeterli olacağından, çoğu kullanıcı için özel CSS uygulamak muhtemelen gerekli değildir.

Bu Instagram widget’ının web sitenizde nasıl görünebileceği hakkında bir fikir edinmek için WPZOOM Social Feed Widget demosunu kontrol ettiğinizden emin olun.

5. Instagram eklentisinin keyfini çıkarın

Instagram eklentisinin keyfini çıkarın

Enjoy Instagram, WordPress web sitenizde Instagram içeriğinin nasıl görüntülendiği konusunda size çok çeşitli seçenekler sunar.

Fotoğraf ızgarası ve carousel seçeneklerinin yanı sıra hesaplarınızdan ve hashtag’lerinizden içerik içe aktarabilme özelliği ile Enjoy Instagram, sosyal medya entegrasyonunuzun istediğiniz gibi çalışmasını sağlar. Sitenizdeki beslemeleri görüntülemek için kenar çubuğu widget’ını veya kısa kodları kullanma seçeneğiniz de vardır. Bu sayede yazılarınıza ve sayfalarınıza kolayca içerik beslemesi ekleyebilirsiniz.

Fotoğraflarınızın nasıl görüntülendiği söz konusu olduğunda, Enjoy Instagram burada da hayal kırıklığına uğratmaz. Izgara ve atlıkarınca modlarına ek olarak, Instagram resimleriniz için ışık kutusu efektini etkinleştirerek ziyaretçilerinizin içeriğinizin daha büyük sürümlerini görmelerini sağlayabilirsiniz.

Eklenti sayfasındaki demo bağlantılarını takip ederek Enjoy Instagram’ın neler yapabileceği hakkında daha iyi bir fikir edinebilirsiniz.

Instagram için En İyi Premium WordPress Eklentileri

6. Instagram Akışı

instagram beslemesi

Instagram Feed, CodeCanyon pazarında bulunan, Instagram için en çok satan premium WordPress eklentisidir.

Ücretsiz Instagram eklentilerinin sunabileceği çok şey olsa da, 49 $ ödeyerek bu eklentiyi kullanarak Instagram entegrasyonunuzla çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Instagram Akışı ile fotoğraflarınızın nasıl sunulduğuna dair birkaç seçeneğe sahip olursunuz. En iyi seçeneklerden biri Instagram carousel modudur. Bu özellik sayesinde, bir kaydırıcı biçimi kullanılarak bir gönderide birden fazla görüntü görüntülenebilir. Ayrıca, web sitenizde açılır galeri modunu etkinleştirerek yerel Instagram kullanıcı deneyimini taklit edebilirsiniz. Bir kullanıcı bir fotoğrafa tıkladığında, bu özellik sitenizdeki içeriği Instagram web sitesinde olduğu gibi görüntüler.

Kullanıcı adları ve hashtaglerin yanı sıra sitenizde hangi Instagram içeriğinin görüntüleneceğine karar vermek söz konusu olduğunda, yerleşimleri de seçebilirsiniz. Bu, WordPress web sitenizde yerel Instagram içeriğini görüntülemenin harika bir yolunu sunar. Aslında, 60’tan fazla ayarlanabilir parametreyle, Instagram içeriğinin nasıl seçildiği ve web sitenizde nasıl görüntülendiği üzerinde büyük kontrol sahibi olursunuz. Ayrıca, feed’inizin web sitenizin geri kalanına uymasını sağlamak için birlikte çalışabileceğiniz önceden oluşturulmuş 10 renk şeması vardır.

Instagram Feed, bugün mevcut olan en zengin özellikli WordPress Instagram eklentisi olabilir.

7. Instagram Günlüğü

instagram günlüğü

Instagram Journal, ücretsiz emsallerinden çok daha fazlasını sunan, Instagram için uygun fiyatlı bir premium WordPress eklentisidir.

WordPress web siteniz için doğru türde Instagram entegrasyonunu oluşturmanıza yardımcı olacak birçok özelliğe sahiptir. Fotoğrafları filtreleme seçeneklerinden bazıları, herhangi bir hesabınızdaki içeriği, belirli hashtag’lerle etiketlenmiş öğeleri ve beğendiğiniz fotoğrafları göstermeyi seçmeyi içerir. Bu nedenle, WordPress web sitenizi çeşitli kaynaklardan Instagram fotoğraflarıyla doldurmanın bir yolunu arıyorsanız, bu eklenti kesinlikle sizin için uygundur.

Instagram Journal ayrıca, seçtiğiniz içeriği sunmak için etkileyici bir galeri seçkisi ile birlikte gelir. Renk şemaları, özel renk ayarları, galeri boyutları ve fotoğraf düzenleri, galerilerinizi tasarlamak için kullanabileceğiniz özelliklerden sadece birkaçıdır. Her şey tamamen duyarlı olduğundan, içeriğinizin mobil kullanıcılara nasıl görüneceği konusunda asla endişelenmenize gerek kalmaz.

Instagram Journal’ın sesini beğendiyseniz, eklentinin web sitesindeki canlı demoyu kontrol ettiğinizden emin olun.

8. lütuf

WordPress için Grace Instagram Eklentisi

Grace, iyi kullanıcı puanlarına sahip, zengin özelliklere sahip bir WordPress Instagram eklentisidir.

Grace’i kullanmaya başlamak kolaydır. Eklentiyi etkinleştirin ve ardından hangi hesaplarınızdan resim almak istediğinizi seçin. Ancak, bu eklentiyle çok daha fazlasını yapabilirsiniz, bu nedenle seçenekleri keşfetmeye değer. En iyi özelliklerinden bazıları, beğendiğiniz hashtag’lere, konumlara ve fotoğraflara göre fotoğrafları görüntüleme yeteneğini içerir. Ayrıca Grace eklentisi ile belirli içerikleri aynı kolaylıkla hariç tutabilirsiniz. İsteğe bağlı gönderi öncesi denetleme özelliği, sitenizde görüntülenen gönderiler üzerinde daha da fazla kontrol sahibi olmanızı sağlar.

Grace, görüntüleme seçenekleri olmadan değildir. Feed’lerinizi oluştururken, duvarcılık, sabit yükseklikli ızgara, iki yana yaslı ve bir görüntü kaydırma modu dahil olmak üzere çeşitli düzenler arasından seçim yapabilirsiniz. Instagram fotoğraflarının sitenizde nasıl görüntüleneceğini özelleştirmek istiyorsanız, sürükle ve bırak kart oluşturma aracını kullanabilirsiniz. Kontrol edebileceğiniz öğelerden bazıları, fotoğrafı Instagram’a gönderen kullanıcı hakkındaki verilerin görüntülenip görüntülenmeyeceğini içerir. Doğrudan sitenizden kullanılabilecek her fotoğraf için sosyal paylaşımı da etkinleştirebilirsiniz.

Grace, bir WordPress web sitesinde Instagram içeriğini görüntülemek için güçlü bir araçtır. Ayrıca, bu tür içeriği özel sayfa düzenlerinize eklemenize yardımcı olmak için Visual Composer ile bütünleşir.

9. AccessPress Instagram Akışı Pro

AccessPress Instagram Akışı Pro

AccessPress Instagram Feed Pro, Instagram içeriğini birçok farklı şekilde görüntülemek için özelliklerle doludur.

AccessPress Instagram Feed Pro, çok yönlülüğü sayesinde, bu popüler sosyal ağdaki içeriği kenar çubuğu, alt bilgi alanı ve blog gönderileri dahil olmak üzere web sitenizdeki birçok yerde görüntülemeyi kolaylaştırır. Ayrıca içeriğinizin görüntülenme şeklini kolayca değiştirmenize olanak tanıyan birçok farklı şablona da erişebilirsiniz.

Bu düzenlerin bazı örnekleri arasında birden fazla ızgara düzeni, duvar seçenekleri, kaydırıcı düzenleri ve ziyaretçilerinizin akıştaki Instagram gönderilerini resim, video veya atlıkarınca gibi biçimlerine göre filtrelemesine olanak tanıyan bir mod bulunur. Kullanabileceğiniz diğer bazı seçenekler, feed’deki görüntüleri farklı boyutlarda gösteren döşeme düzeninin yanı sıra mümkün olduğunca Instagram kullanıcı arayüzüne benzemeyi amaçlayan bir düzendir. Bu görüntüleme seçeneklerinden herhangi birini çalışırken görmek isterseniz, tümü AccessPress Instagram Feed Pro demo sitesinde önizleme için kullanılabilir.

AccessPress Instagram Feed Pro’nun bu koleksiyondaki ücretsiz seçeneklerin ve diğer bazı ücretli eklentilerin üzerine çıkmasına yardımcı olan diğer özellikleri, bir kullanıcı tıkladığında görüntüleri son derece özelleştirilebilir bir ışık kutusu penceresinde görüntüleme seçeneğidir. Nasıl etiketlendiklerine veya daha önce Instagram hesabınızla beğenip beğenmediğinize göre Instagram resimlerini arayın.

Sitenizde Instagram içeriğini görüntülemek için 25 şablonla AccessPress Instagram Feed Pro, tüm senaryoları kapsamalıdır.